ЕКОНОМСКА ШКОЛА ДОБИЛА НОВ ПРЕДУЗЕТНИЧКИ КАБИНЕТ

Економска школа из Ниша једна је од најуспешнијих и најактивнијих у Србији по питању предузетничког образовања. Већ годинама постиже изузетне резулатe у програмима и такмичењима у организацији Достигнућа младих која спроводи образовне програме из области  предузетништва, пословања и финансијске писмености. Отварање кабинета резултат је првог места у оквиру акције Girls go circular. Овај кабинет омогућиће ученицима да симулирају рад правог предузећа, да осноју компаније и представљаће стимулативно окружење за развој нових идеја и њихову раелизацију кроз креирање и пласирање производа. На Регионалном такмичењу ученичких компанија компанија Reseed освојила је прво место и пласирала се на Републичко такмичење где ће одмерити снаге и способности са вршњацима из целе Србије. Reseed производи расад угрожених биљних врста. Компанија свој расадни материјал за сада продаје на нивоу школе, али се планира проширење производње и тржишта. Такође ради се и на унапређењу асортимана укључивањем и врста које су не само угроћжене већ и ретке. Тренутно се баве производњом ртањског чаја и жалфије, планира се проширење асортимана и на рамонду, али следи исцрпан рад и истраживање јер она живи на специфичном подневљу. Нови предузетнички кабинет свакако ће и њима и другим ученицима помоћи да направе своје прве кораке у бизнису.