Ученици освојили 2. и 3. место на окружном такмичењу из енглеског језика

Окружно такмичење из енглеског језика одржано је у Првој нишкој гимназији “Стеван Сремац”, 19. априла 2017.године. Од осморо наших ученика, троје се пласирало за учешће на републичком такмичењу, које се одржавало у Београду, на Филолошком факултету, 22.04.2017, с почетком у 10 часова. Ти ученици су: Ивановић Ђорђе ( 2.место на окружном), Андрејевић Вељко  ( 3.место на окружном) и Динчић Кристина ( 3.место на окружном).

Сви ученици средњих школа који су се пласирали на републичко су имали организован превоз и смештај у хотелу Славија. У великој конкуренцији од преко пет стотина ученика, нико из Ниша се, на жалост, није пласирао на усмени део такмичења, али смо веома поносни на наше ученике, који су одговорно и успешно представљали своју школу и нашли се у првој четвртини по броју поена. Тиме су показали како Економска школа не припрема своје ученике да буду стручњаци само на пољу економије, већ да буду стручњаци и у другим пољима и да негују своја интересовања, ма како разноврсна била.

Eng jezik