МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДЕЧИЈИХ ПРАВА – ДОДЕЛА НАГРАДА НА ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ

Петак 30.11.2018. године био је један од великих, посебних дана у Економској школи. Место од посебног значаја за лепу реч, којом се вазда сва гвоздена врата отварају и сва зла, туге и несреће бришу.
Тога дана говорила су деца стихом и прозом о деци, љубави, разумевању, а топла и искрена реч грејала је срца свих присутних, а било нас је са свих страна: из Белог Потока код Београда, Бујановца, Прокупља…из комшилука из Јелашнице, Дољевца, Малошишта и нас Нишлија. Дошли су нам школарци различитих узраста, њихови родитељи и наставници да заједно прославимо креативност, искреност и мудрост младих стваралаца, добитника признања, награда и похвала на нашем литерарном конкурсу, којим је завршена наша кампања која траје током новембра и у вези је са Међународним даном дечијих права. Био је ово један од великих празничних дана. Хвала, још једном свима који су допринели да се пошаљу лепе поруке и чују гласови најмлађих, који јесу семе наше будућности.
Посебно хвала нашем драгом госту песнику Власти Ценићу, човеку великог срца и сјајном колеги.