ПОСЛОВНА ИДЕЈА ЕКОНОМСКЕ ШКОЛЕ – ЈЕДНА ОД НАЈБОЉИХ НА ТАКМИЧЕЊУ START UP KAРАВАН #ЗА 5

У уторак 03.12.2019. године је ученица наше школе Анђела Маринковић освојила награду од 1 000 долара на такмичењу СтартУп каравана #за5. Такмичење је одржано у Београду у просторијама Impact Hub-a. СтартУп караван такмичење подразумева писање бусинесс цанвас модела односно упрошћеног бизнис плана. Било је потребно да на такмичењу свако од учесника има своју пословну идеју за покретање бизниса. На територији града Ниша од пријављених две стотине учесника (студената и ученика) бирани су само троје најбољих за пролазак у финале. Поред учесника из Ниша, такмичили су се и учесници из Суботице, Новог Сада, Београда и Крагујевца. Од укупно петнаесторо финалиста, пет најбољих добили су награду од 1 000 дплара, а Анђела се нашла међу првим најбољим учесницима. Ово такмичење подржано је од стране компаније Coca Cola и Пивредне коморе Србије.
Пословна идеја наше ученице биле су стереограмске пузле чијим се састављањем добијају стереограмске слике које регулишу офталмолошке проблеме и унапређују моторичке способности. Чланови жирија су проценили да је идеја најиновативнија, најзанимљивија, најуспешнија и најконкурентнија.