УЧЕНИЦИ ЕКОНОМСКЕ ШКОЛЕ ПОХАЂАЛИ РАДИОНИЦЕ НА ФАКУЛТЕТУ ПРАВНО-ПОСЛОВНИХ СТУДИЈА „ДР.ЛАЗАР ВРКАТИЋ“

Дана 1.4.2022. године у 11 часова, ученици IV разреда Економске школе у Нишу су похађали радионице на факултету правно-пословних студија „Др. Лазар Вркатић“

БЕЗБЕДНОСТ И КРИМИНАЛИСТИКА

1. Радионица из форензике, узимање и фиксирање трагова папиларних линија, израда фоторобота, случајеви из праксе…
  2. Корпоративна безбедност и безбедност информационих технологија и система.

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

1. Интеркултурална комуникација – вештине и компетенције потребне за живот и рад у иностранству (рад на пословима професора енглеског језика).
  2. Симултано и консекутивно превођење – вештине, технике, стратегије.
  3. Званични Quick Placement Test (QPT-Cambridge University) за одређивање нивоа енглеског језика.

Деца су понела лепо и значајно искуство са ових радионица, што се може видети из приложеног. У најави су и радионице за ученике III разреда.