Кабинети и опрема

Економска школа Ниш може да се похвали чињеницом да је једна од опремљенијих средњих школа у Србији. Имамо 9 кабинета у којима је распоређено 111 десктоп рачунара,  и имамо по 10 лаптопова и таблета за наставнике. Сваки кабинет има свој пројектор и у већини имамо и штампач. У свакој учионици је распоређен по један наставнички  рачунар и имамо довољан број пројектора да покријемо све учионице, тако да је сваки ученик у могућности да има мултимедијалну и активно оријентисану наставу, што је кључно за компентенције које треба развијати у 21. веку.

Већина кабинета је са новијом опремом. Од Министарства Просвете смо 2023. године добили опрему за 3 кабинета са thin-client рачунарима који су повезани на дата центар у Крагујевцу. Достигнуће Младих је 2022. године наградило нашу школу комплетним опремањем предузетничког кабинета на основу тога што смо оснивачи великог броја ученичких компанија, и на такмичењу Girls go Circular смо те године освојили прво место и укључили највећи број пре свега девојчица у такмичење из предузетништва. Док смо од Еуробанке на основу пројекта „Школа као нацртана за вас“ 2021. године добили комплетан кабинет са опремом у вредности од преко 1 милион динара. Остале кабинете смо обновили из сопствених средстава, тако да смо тренутно веома задовољни условима за рад које смо обезбедили за све наше ученике.