УЧЕШЋЕ НА НАЦИОНАЛНОМ ТАКМИЧЕЊУ ПОСЛОВНИ ИЗАЗОВ

Републичко такмичење ученика средњих школа у предузетничким вештинама „Пословни изазов“ одржано је 1. и 2. фебруара у Београду, тим Економске школе чиниле су Милица Богдановић и њена менторка Јелена Милосављевић.
Такмичење је окупило 85 ученика из 67 средњих школа из целе Србије који су победили на регионалним такмичењима одржаним у новембру и децембру прошле године. Петочлани тимови сачињени од ученика из различитих школа добили су задатак да осмисле производ или услугу која ће помоћи наставницима и ученицима да приступе учењу на лакши и функционалнији начин. Они су уз помоћ пословних ментора креирали пословне планове за своје идеје које су на крају дана представили члановима жирија у троминутним презентацијама. Милица Богдановић, ученица IVе4, и њен тим су одлично реализовали задатак, саставили бизнис план и представили своју идеју. Нажалост, није се пласирала на међународно такмичење средњошколаца Западног Балкана.