УЧЕНИЦИ ЕКОНОМСКЕ ШКОЛЕИЗ НИША ОСВОЈИЛИ ТРЕЋЕ МЕСТО НА РЕГИОНАЛНОМ ТАКМИЧЕЊУ “ЗНАМЕНИТЕ ЛИЧНОСТИ НА ДИНАРСКИМ НОВЧАНИЦАМА”

Дана, 8.12.2023. године Економска школа из Ниша је освојила треће место на регионалном такмичењу „Знамените личности на динарским новчаницама“. Такмичење је одржано на Економском факултету у Нишу, а под покровитељством и у организацији Одсека за изложбе и едукацију Народне банке Србије. Учествовало је 7 школа и 28 такмичара јужне Србије. Честитке за сјајан ученички тим Економске школе из Ниша који је освојио треће место: Бојана Пешић, Тамара Стојиљковић, Андреа Антић и Сашка Јоцић ученице из одељења IV сбо и ментора Весну Петровић наставника економске групе предмета.

Едукативни квиз Одсека за изложбе и едукацију „Знамените личности на динарским новчаницама“ садржао је питања о лику и делу знаменитих личности представљених на динарским новчаницама кроз нашу историју почевши од 1848. године, као и питања која захтевају познавање карактеристика банкнота на којима су те личности представљене. Основни циљ едукативног квиза, поред бољег упознавања монетарне историје наше земље, представља подизање нивоа знања о значају одабраних личности за наше наслеђе, као и буђење интересовања за даље индивидуално истраживање о њима, те идентификацију са вредностима које оличавају.

Информације о такмичењу је објавио Економски факултет из Ниша на својој facebook страници.