УЧЕНИК ЕКОНОМСКЕ ШКОЛЕ НАЈБОЉИ МАТЕМАТИЧАР НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ

На Републичком такмичењу из математике за ученике економских, правно – биротехничких, трговинских и туристичко – угоститељских школа, Дарко Анђелковић, ученик Економске школе из Ниша, био је најбољи. Он је у категорији ученика првог разреда освојио максималних 100 поена.

diploma         1280x0_Darko-Andjelkovic-foto-privatna-arhiva

„Припремао сам се дуго и исплатило се. Учио из књига, понекад on-line на интернету, али ми је највише помогла професорка Марина Милошевић. После овога, сасвим сам сигуран да ћу по завршетку средње школе студирати математику, истиче Дарко.

Ученик Економске школе, Дарко Анђелковић, био је један од најбољих у својој категорији.

DSC_0016 (Mobile)                       Tabela

Републичко такмичење из математике одржано је у Првој економској школи у Београду 27. и 28. априла, а учествовале су 44 средње школе из Србије.