Ученички парламент у оквиру Дечје недеље

Активности Ученичког парламента у оквиру Дечје недеље

У уторак, 4.10.2016. године председник УП-а Вељко Милановић ученик IVе4 одељења, члан УП-а Исидора Мишковић ученица IIфт одељења и координатор парламента, педагог Милица Стевановић, присуствовали су Седници представника ученичких парламената, која је била одржана у Дому Народне скупштине Републике Србије, у организацији Пријатеља деце Србије.

Тема састанка је била „Кад игра више није игра – превенција зависности од интернета, видео игара и коцкања“. Састанак је организован у оквиру Дечје недеље и представља сусрет ученика основних и средњих школа у Србији. Присуствовало је педесет средњошколаца из двадесет градова и општина који су кроз дебату активно учествовали у промовисању здравих стилова живота у школи.

Ученици су информисани о озбиљности проблема зависности, начинима да га  препознају и да науче како да се заштите и у својој средини.

Председник парламента Вељко Милановић и ученица Исидора Мишковић су новостечена знања поделили са својим вршњацима на седницама ученичког парламента, које су биле одржане:

• за истурена одељења у Дољевцу, у петак, 21.10.2016.
  • за одељења у Нишу, у уторак, 25.10.2016.

Више информација о Дечјој недељи на сајту:

image1image5

image3image4