Признање – Најбољи едукатори Србије

Један од десет најбољих едукатора Србије за 2018. годину је професор наше школе Слађана Радојловић. Признање је доделило удружење за подстицање предузетништва “Живојин Мишић”, а чланови комисије који су оцењивали најбоље едукаторе Србије били су из разних образовних институција у Србији. Она је наставник Основа економије и Банкарске обуке у Економској школи у Нишу. Воли изазове и учесник је многобројних републичких такмичења и пројеката. Иза себе има пуно сати стручног усавршавања и звање педагошког саветника, као и звање кредитног аналитичара првог нивоа стеченог у Народној банци Србије. Огледни час Амортизациони план држала је са колегиницом математике Горданом Крстић, а на угледним часовима њене колеге су биле “клијенти” ученицима смера Банкарски службеник. У виртуелној банци највише воли да користи методу игре улога између ученика „клијената“ и “банкарских службеника“ и друге методе активне наставе уз коришћење PEXIM-овог банкарског софтвера. Исто тако ученици решавају проблемске ситуације, износе своје мишљење и доносе одлуке чиме развија креативност и функционална знања код њих, припремајући их за посао, за живот. Из Основа економије на државном нивоу њени ђаци су освојили једно прво и три друга места, а на Националном предузетничком такмичењу средњошколаца NaPred друго место са пројектом Вештачка лагуна Константинове терме. Њени ученици су освојили прво место у категорији интернет наступа у оквиру пројекта Школа ученичког и студентског предузетништва израдом филма за пословну идеју Ресторан здраве хране “Виво“. У пројекту Societe Generale банке Иновације у банкарству ученици су на националном нивоу освојили треће место предлогом три нова банкарска производа. У Регионалном центру за омладинско предузетништво који постоји у оквиру њене школе са ученицима је развијала предузетничке идеје за развој Ниша и Србије, подучавала их писању бизнис планова и основала ученичку компанију Naissa consulting, а идеје са ђацима представила у Привредној комори Србије. Пројекте је послала и председнику Србије и председници Владе Србије у жељи да Ниш добије ове пројекте и да да допринос смањењу незапослености. Воли да своје ђаке ставља у позицију менаџера и са њима ради SWOT анализе припремајући их за такмичење. Учествовала је у пројекту Реформа стручног образовања за образовни профил банкарски службеник. Од пројеката у којима је са ђацима учествовала истиче се Берзанско трговање акцијама. Као ПР Економске школе један је од креатора званичног сајта школе, води секцију за ажурирање WordPress-a, организатор многобројних трибина, радионица, округлих столова о образовању са циљем да ученици продубе стручно знање, али и у циљу превенције болести зависности и насиља. Са колегиницом српског језика Оливером Аризановић је као ПР Економске школе организовала литерарни конкурс неколико година заредом Деца имају право посвећен борби против вршњачког насиља и свих других облика насиља. Организатор је манифестације Економски дан и наградног квиза из рачуноводства. Чест је организатор предавања и трибина које Народна банка Србије држи у њеној школи. Активан је члан Друштва економиста Ниша као дела Савеза економиста Србије, а била је члан организационог одбора Нишког саветовања економиста одржаном на Економском факултету у Нишу 2016. године.Гостовала је много пута на нишким телевизијама и вршила промоцију постигнућа ученика своје школе. Примери њених успешних ваннаставних активности налазе се у бази ЗУОВ-а по конкурсу Примери успешних ваннаставних активности у основним и средњим школама и васпитних активности у домовима ученика у Србији. Ученике усмерава у правцу трагања за идејама које би покренуле привредни развој Србије.Воли да ученике припрема за разна такмичења и како каже уме да откључа њихове потенцијале. Истиче да “не за школу, већ за живот учимо“, а у раду са ученицима подвлачи мисао нашег великог песника Душка Радовића “Свако може колико може и још мало више“.

Награда за најбоље едукаторе Србије се састоји из два дела – лична награда од 40 000 динара и 100 000 динара за опремање школе и учешће у разним пројектима.

Свечана додела награда за све награђене најбоље едукаторе одржаће се у децембру 2018. године.

Вебсајт sladjaekonomija1.wordpress.com